• BIST 100

  11064,85%0,37
 • DOLAR

  33,03% 0,65
 • EURO

  35,95% 0,40
 • GRAM ALTIN

  2559,28% 0,40
 • Ç. ALTIN

  4095,92% 0,61

TikTok Türkiye'de yasaklanabilir!

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, TikTok'la ilgili konuştu. Yayman, son zamanlarda gündem olan skandal videolara da değindi.

Teknoloji 10.05.2024 16:13:00 0
TikTok Türkiye
Haberi Sesli Oku

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dijital Mecralar Komisyonu, başta dijital gündemdeki son gelişmeleri görüşmek üzere AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman başkanlığında toplandı.

"CİDDİ ELEŞTİRİLER VAR"

Yayman, sosyal medya platformlarından biri olan TikTok ile ilgili son gelişmelerden bahsederek "Aralık ayında komisyonumuza geldi, arkadaşları dinledik; burada çok önemli, temel sorular soruldu. Kamu Politikaları Direktörü dedi ki; 'Bu soruların bir kısmına sözlü cevap vereceğiz, bir kısmına da yazılı cevap vereceğiz' dedi. Biz de, 'Tamam, olur' dedik. Fakat gelen cevaplar ikna edici ve tatmin edici değil. Ne de sorulan sorulara karşılık geliyor. Özellikle bu platformda içerik paylaşımları noktasında çok ciddi eleştiriler var. Size de geliyor yani artık mızrağın çuvala sığmadığı bir durumla karşı karşıyayız. Son tahlilde, hepimiz milletvekilleri olarak söz hürriyetini, fikir hürriyetini savunuyoruz. Hepimiz sansüre, yasaklamalara karşıyız.

"İŞİN SONU YASAKLAMAYA KADAR GİDECEK"

Fakat son tahlilde de bir kamu düzeninin sağlanması gerekiyor. Hepimizin çocukları var. Çocukların korunması, ailenin korunması, gençlerin daha sağlıklı bir ruh yapısıyla büyümesi gerekiyor. Kişisel olarak komisyonumuz da zaten yasaklamalara karşıyız fakat son tahlilde de bu konuyla ilgili bizim komisyonumuzun bir şey yapması gerekiyor. Bunu da ben komisyonumuzun takdirlerine ve tartışmalarına sunmak istiyorum. TikTok'u Amerika'da yasaklıyorlar. Biz yasaklamalara karşıyız, fakat Türkiye'de de bu işin sonu yasaklamaya kadar gidecek. Çünkü, maalesef ama maalesef, burada asla sözle, tavsiyeyle, ricayla mesafe alamadığımız bir ilişki var."

 


Haber Editörü

Eyüp Yaşar

Anahtar Kelimeler: TikTok Türkiye' yasaklanabilir!
34.9° / 16°

YAZARLARIMIZ

DİĞER HABERLER