PAZARLARDA SIKI DENETİM EVLERİNE GÖNDERİLDİLER

İnegöl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 65 yaş üstüne getirilen sokağa çıkma yasağının ardından pazarlardaki denetimine devam ediyor. Dün Pazartesi pazarında denetim yapan ekipler bugün de Alanyurt Salı pazarında denetim yaptı.
İnegöl Haber 24.03.2020 16:27:00 0

İçişleri Bakanlığı, corona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında Türkiye genelinde 65 yaş ve üstü olanlar ile kronik rahatsızlığı bulunanların ikametlerinden dışarı çıkmalarının, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmalarının sınırlandırıldığını duyurdu. 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçları ise yetkililer tarafından evlere hizmet şeklinde gerçekleştiriliyor.

Emniyet ekipleri olası kural ihlallerine karşı bugün İnegöl'de çeşitli noktalarda denetimler geçekleştirdi. Alanyur bölgesindeki Salı pazarında denetim yapan ekipler 65 yaşından büyük 6 kişinin alışveriş yaptığını tespit etti.Tespit edilen bu kişiler gerekli uyarı ve bilgilendirmeler yapılarak evlerine gönderildi.

İHLALİN CEZASI NE KADAR?

Yasağı ihlal edenlere 3 bin 150 TL ceza verilerek, Türk Ceza Kanunu'nun 195'inci maddesine göre de hakkında suç duyurusunda bulunulacak.