MODEF EXPO YABANCI SAYISINDA ZiRVE YAPTI

Yavuz Uğurdağ, bu yıl 42’ncisi düzenlenen MODEF EXPO Mobilya ve Dekorasyon Fuarı’nın sonlanmasının ardından değerlendirme açıklamasında bulunarak, “Yabancı ziyaretçi sayısında %15 gibi bir artış gerçekleşmiştir. 94 ülkeden şehrimize katılım sağlandı.

MODEF Fuarcılık ve İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, MODEF Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bu sene 42’incisi düzenlenen MODEF EXPO  Mobilya ve Dekorasyon Fuarı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

MODEF EXPO fuarının ihracat fuarı olduğunu ifade eden Uğurdağ, “Dış alım heyeti organizasyonumuz çok önemli bir organizasyon. Herkesin bildiği gibi MODEF EXPO ihracat fuarımız. Dış alım heyeti organizasyonunda da bu sene çok ciddi değişik ülkelerden ithalatçı firmalarımızı fuarımızda ağırlamış olduk.  Bu sene yoğun bir fuar dönemli yaşadık” dedi.

Yabancı ziyaretçi sayısında %15 artış olduğunu belirten Uğurdağ, şu ifadeleri kulandı:

“42. MODEF EXPO Fuarımıza 17 bin 375 profesyonel yerli ziyaretçi, 2 bin 306 profesyonel yabancı ziyaretçi ve 2 bin 685 biletli ziyaretçi olmak üzere toplam 22 bin 366 ziyaretçi fuarımızı ziyaret etmiştir. Bu rakamlara baktığımızda özellikle yabancı ziyaretçi sayısında %15 gibi bir artış gerçekleşmiştir. 94 ülkeden şehrimize yabancı ülkelerden katılım sağlanmıştır.  Asya kıtasından 37 ülke, Avrupa kıtasından 27 ülke, Afrika kıtasından 21 ülke, Australya kırasından- Okyanusya’dan 5 ülke, Amerika’dan 4 olmak üzere 94 ülkeden fuarımıza, İnegöl’ümüze ziyaretçi gelmiştir. Geçen sene ki fuardan %15 daha fazla ziyaretçi aldık. Zaten MODEF EXPO fuarlarında odaklandığımız nokta yurt içinden ziyade, yurt dışı organizasyonu. İhracat odaklı çalışıyoruz. Odaklanma noktasında bu sene daha başarılıyız”

Anahtar Kelimeler: MODEF YABANCI SAYISINDA ZiRVE YAPTI