KÖŞE YAZARLARI

DİĞER HABERLER

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban'ın seçim beyannamesinde yer alan ve son dönemin mega projeleri arasında gösterilen Kanal İnegöl'de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Projenin Mesudiye Mahallesi içerisinde kalan ve Ankara yoluna kadar uzanan kısmında çalışmalar tamamlanınca ikinci etap için hazırlıklara başlanacak.

Çevre rekreasyonu ve sosyal donatı alanlarının da tamamlanması ile birlikte hayata geçirilecek proje, İnegöl'ün yeni cazibe merkezlerinden biri olacak.

Konu ile alakalı gazetecilerin sorusu üzerine açıklamalarda bulunan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban şu ifadeleri kullandı;

KÖPRÜLERİN YAPIMINA BAŞLANACAK
“Biliyorsunuz ilk etabı 850 metre olan bir çalışma yürütüyoruz. Burada öncelikli olarak tabi dere ıslahı gerçekleştirdik. Daha sonra etrafından peyzaj ve düzenlemeleri sürdürüyoruz. Yaya geçiş köprülerinin de yapımı yakında başlayacak. “

İÇERİSİNE KİTAPHANE KONUMLANDIRACAĞIZ
“İçerisinde kitaphane konumlandıracağız. Biliyorsunuz, şehrimizin içerisinde gerçekleştirmiş olduğumuz kitaphane modelleri var, bu konsepte bir çalışmayı da projemizin içine sonradan dahil ettik.”

İLK ETAP BİTİNCE İKİNCİ ETABA BAŞLANACAK
“Projemiz devam ediyor. Herhangi bir aksaklık yok. İhalelerimiz de yapıldı. Bundan sonrası için de yolun diğer tarafı yani sanayiye taraf devam eden kısmıyla ilgili hazırlıklarımız olacak. Yaklaşık 2-3 kilometrelik bir mesafemiz daha yapılacak. Tabi öncelikli hedefimiz ilk etabı yani Mesudiye Mahallesi içerisinde kalan alanı yapmak. İnşallah projemizi tamamladığımız zaman yeni bir çekim ve cazibe alanı olacak. Sadece Mesudiyeli hemşerilerimiz değil bütün İnegöllü hemşerilerimiz burada istifade ediyor olacaklar.”

KANAL İNEGÖL PROJESİNİN BİTECEĞİ TARİH BELLİ OLDU

İnegöl Belediyesinin vizyon projelerinden biri olan Kanal İnegöl'de çalışmalar devam ediyor. Başkan Taban, istinat duvarı ve dere içi ıslah çalışmaları tamamlanan projenin 2022 yılının sonlarına doğru tamamlanacağını söyledi.