DİĞER HABERLER

Uluabat Gölünde Kaçak avcılık yapıldığına dair gelen ihbarlar üzerine Nilüfer Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ve Bursa Doğa Koruma ve Milli Parklar Av Koruma ve Kontrol ekipleriyle birlikte  Karaoğlan Mahallesi Mustafakemalpaşa Çayı dereağzı mevkiinde göl içerisinde sazlık alanda yapılan kontrolde kıyıdan 20 metre açıkta üzeri saz ve kamışlarla kamufule edilmiş bir adet güme ve gümenin önünde tahta ve demirlere ayaklarından iple bağlanmış mühre olarak kullanılan canlı 11 adet Yeşilbaş ördek tespit edildi.

Güme ve çevresinde yapılan kontrollerde, iki adet takozsuz av tüfeği ve bir adet ses cihazı ele geçirdi.  Tüfeklerle ilgili yapılan araştırmada E.C. isimli şahısa ait olduğu ve tafeğin ruhsatsız olduğu tespit edildi.

Ele geçirilen malzemeler  olay yerinde Bursa Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerince muhafaza altına alınarak E.C. İsimli şahsa *13.249₺ tazminat ve idari para cezası uygulandı.

 

KAÇAK AVCILARA JANDARMA'DAN DARBE!

Nilüfer Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı Ekipleri Mustafakemalpaşa Çayı Dereağzı mevkiinde göl içerisinde yapılan kontrol sırasında bir adet güme ve mühre olarak kullanılan canlı ördek yakaladı.
Anahtar Kelimeler: KAÇAK AVCILARA JANDARMA' DARBE!