İNEGÖL'DE KÖPEK İLE TİLKİ AYNI KUYUYA DÜŞÜNCE DOST OLDU

İnegöl'e bağlı kırsal Çayyaka Mahallesi'nde, bir tilkiyi kovalayan köpek tilki ile birlikte ormanlık alanda bulunan bir kuyuya düştü. Bölgeye gezmeye giden bir grup vatandaş, durumu fark ederek hayvanları kuyudan kurtardı.

İlginç olay kırsal Çayyaka Mahallesi'nin Boğazova Yaylası'nda meydana geldi. Yerleşkeye yaklaşan bir tilkiyi fark eden köpek ormanlık alana doğru tilkiyi kovalamaya başladı. Köpekten kaçan tilki, ormanlık alanda bulunan yaklaşık 4 metrelik bir kuyuya düştü. Tilkinin ardından köpek de kuyuya düştü.

İki hayvan kuyuda mahsur kalarak zor duruma düşünce aralarındaki düşmanlık dostluğa dönüştü ve birbirlerine zarar vermediler. Ormanlık alana gezmeye giden bir grup vatandaş gelen sesler üzerine kuyuyu bulup bakınca durumu fark etti. Durumu fark eden vatandaşlar, hayvanları kendi imkanlarıyla kuyudan çıkardı. Düşmenin etkisiyle hafif yaraları olan tilki, tedavi edilmesi için yetkililere teslim edildi.

Köpeği ve tilkiyi kurtaran vatandaşlar yerleşkelerin bulunduğu yerde olayı anlatınca, gerçek de ortaya çıktı. Mahalle sakinleri köpeğin bir müddet önce tilkiyi kovaladığını ve bir daha geri gelmediğini ifade etti.