DİĞER HABERLER

Konu ile ilgili açıklama yapan İnegöl İHH  Başkanı İlhan Tatlı, “Yetimler Allah’ın bizlere emanetleridir. Bu emanetlere sahip çıkıyoruz. İnanıyoruz ki, yetim gülerse İnegöl gülecek. Yetim gülerse dünya gülecek. Yetim berekettir. Peygamberimiz de bir yetim idi. Peygamberimiz şöyle buyuruyor; “Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır". “Sofralarında yetim bulunduran kimselerin sofrasına şeytan asla yaklaşamaz.”

“Kalbinin yumuşamasını ve hacetinin görülmesini sever misin? Yetime merhamet et, onun başını okşa ve ona yediğinden yedir. Kalbin yumuşar ve hacetine erişirsin.” Bizler gerek İnegöl gerek Türkiye gerekse de mazlum coğrafyalarda 1300 yetim çocuğa düzenli olarak eğitim, gıda ve barınma ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bugün 20 Kasım Cuma. Bugün Müslümanların haftalık bayramı. Bugün mübarek ve hayırlı bir gündür. Bu güzel günde bizlerde özel bir çalışma yaptık. İnegöl’de yaşayan 1000 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa 1000 adet kışlık kıyafet seti alıyoruz.  Tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz. Allah razı olsun. Bu anlamlı hayırlı ve güzel programı, gençlerin babası, dava adamı hayırsever güzel insan Fatih Bayram abimize ithaf ediyoruz” dedi.

İNEGÖL İHH’DAN YETİMLERE KIŞLIK KIYAFET

İnegöl’de 1000 civarında ki yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara kışlık kıyafet seti alan İnegöl İHH, bu programı Fatih Bayram’a ithaf etti.
Anahtar Kelimeler: İNEGÖL YETİMLERE KIŞLIK KIYAFET