DUYARSIZ VATANDAŞLAR ENGEL TANIMIYOR

İnegöl'de corona virüs ile mücadele kapsamında parklardaki oturma banklarının etrafına şerit çekildi. Turgutalp Mahallesi'nde bulunan bir çocuk oyun parkında, şeritlerin duyarsız vatandaşlar tarafından sökülmesi tepkiyle karşılandı.
İnegöl Haber 24.03.2020 17:11:00 0

Geçtiğimiz günlerde parklardaki oturma banklarının gündeme gelmesini değerlendiren İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, "İlçemizin sosyal alanlarında çok sayıda bank var. Bunları toplamak mümkün ama aralarında seyyar olmayanlar da var.  Biz de bu alanların etrafına şerit çekmeyi düşündük. Biz oturma alanlarının etrafına şerit çekerek ve yazı yazarak gerekli uyarıları yapacağız.  Zabıtalarımız da bu konuyu denetleyecek. Biz vatandaşlarımızdan bu konuda destek bekliyoruz" ifadelerini kullanmıştı. Oturma alanlarına şerit çekilmesiyle birlikte vatandaşların oturması önlenerek aynı zamanda sosyal mesafe kuralına uymaları amaçlandı.

Bugün Turgutalp Mahallesi'nde bulunan bir çocuk oyun parkında çekilen fotoğraf bu kadar da olmaz dedirtti. Fotoğrafta, bankın etrafına çekilen şerite zarar verilerek bağlandığı yerden kopartıldığı gözlemlendi. Ayrıca, İnegöl'de yapılan onca temizlik farkındalığına rağmen park alanında görülen çekirdek kabukları duyarsızlığın ne derece büyük boyutta olduğunu gözler önüne serdi.Anahtar Kelimeler: DUYARSIZ VATANDAŞLAR ENGEL TANIMIYOR