DİĞER HABERLER

Yeniçağ'dan Tolga Şahin'in haberine göre, Çin’de şu an açık havada maske takma zorunluluğu bulunmazken aşılama kampanyası ise dünyanın tam tersi olarak çalışanlardan başladı. Çin’de 59 yaş üstü bireylerin emekli olup evde bulunmaları sebebiyle aşılama risk altındaki çalışanlardan başladı ve halen devam ediyor.  

EN BÜYÜK ETKEN TAM KAPANMAYA GİDİLMESİ
Dünya virüsün ikinci, üçüncü dalgasıyla uğraşırken Çin’in erken normalleşmesi ise dikkat çekti. Çin’in sanayi şehri Tijan’dan gelen bilgilere göre ise bunda en büyük etken virüsün görülmesiyle beraber bir ay boyunca tam kapanmaya gidilmesi.

AÇIK HAVADA MASKE TAKMAK ZORUNLU DEĞİL
Bir aylık tam kapanmadan sonra açılan Çin’de şu an tek tük vaka görülürken açık havada isteyen maske takıyor istemeyen ise takmıyor ancak kapalı mekanlara girişlerde maske takmak ve HES Kodu benzeri kodlarını güvenlik görevlilerine söylemeleri mecburi.

ÇİN’DE AŞILAMA ÇALIŞANLARDAN BAŞLADI
Hatta Pekin’de sokakta maske takanlara hasta gözüyle bakıldığı gelen diğer bilgiler arasında. Dikkat çeken bir diğer önemli konu ise Çin’de aşılamanın çalışanlardan başlaması. Çin’de 59 yaş üstünün emekli olması sebebiyle aşılama risk altında olan çalışanlardan başladı ve halen

ÇİN'İN VİRÜSÜ NASIL YENDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Dünya’da korona virüs vakaları kontrol altına alınamazken virüsün çıkış kaynağı olan Çin’de çok az sayıda vaka görülüyor.
Anahtar Kelimeler: ' VİRÜSÜ NASIL YENDİĞİ ORTAYA ÇIKTI