DİĞER HABERLER

Altın fiyatları güne yükselişle başladı. Hafta ortasında yükselişe geçen gram altın 458 lirayı gördü şu saatlerde 455 lira sınırında gezen altın fiyatları ons altındaki hareketlenmeyle birlikte tekrar yükselişe geçebilir. Altın fiyatlarındaki hareketlilik altın ürünlerinde de hissedildi. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 760 liradan satılırken, Cumhuriyet altını 3 bin 75 liradan, 22 ayar bileziğin gram fiyatı ise 420 liradan işlem gördü. Altında fiyatlar anlık olarak değişim gösterebiliyor. Altın yükseliş trendine devam ederken dolar kuru yatay seyretti. Dolar 8 lira 15 kuruştan işlem gördü. Altın ve gümüş hakkında sosyal medyadan yorumlar yapan Tunç Şatıroğlu ise altın fiyatlarıyla ilgili bir analizde bulundu.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELŞİNİ SÜRDÜRECEK Mİ? 
Merkez Bankası'‫nda yaşanan kriz sürecinden etkilenen piyasalar durulmayacağa benziyor. Altın fiyatlarında yaşanan artış ons altının yükselmesiyle birlikte devam etti. Ons altın 1738 - 40 dolar seviyesinde izledi.

TUNÇ ŞATIROĞLU'DAN ALTIN VE GÜMÜŞ TAHMİNİ
Altın ve gümüş fiyatlarındaki yükselişleri değerlendiren teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu, " ABD 10 yıllık hazine faizlerinde düşüş devam etti ve kritik bir desteğe geldi. Bu desteğin kırılması durumunda yükseliş trendi sona ermiş olur. Faizlerdeki yükselişin durması TL'nin değerlenmesi, Altın ve Gümüş fiyatlarında artış için pozitif olur. Bu durumda ons altın için 1750 direncinin geçilmesi de kolay olur. 21 günlük Kaufman ortalamasından daha önce aşağı dönmüştü. Şimdi aynı ortalamayı tekrar geçmeye çalışıyor. 10 yıllıklardaki düşüşün devamı bu direncin geçilmesi için önemli. Sonraki hedefi 1805 olacaktır. Altın gümüş rasyosunda bir miktar gerileme var ancak dün video analizimde anlattığım gibi buradan kesin düşer demek için bir iki gün daha beklemek lazım." İfadelerini kullandı

GÜMÜŞÜN ZİRVE TIRMANIŞI SÜRÜYOR 
Gümüş fiyatları da altın fiyatlarındaki yükselişten etkilenerek  tırmanışını sürdürdü. Gram gümüş 6 lira 56 kuruşu buldu. Gümüşün ons fiyatı ise  25 dolar seviyesini izledi.  Uzmanlar gümüş fiyatlarındaki tırmanışa devam edeceğini belirtirken finans uzmanı Tunç Şatıroğlu gümüşün fiyatlarında artış için faizlerin düşmesi gerektiğini söyledi. 

KAYNAK: MİLLİ GAZETE

ALTIN YÜKSELİŞİNİ SÜRDÜRECEK Mİ?

Altın fiyatları yükselişine hız kesmeden devam ediyor. Çeyrek altın fiyatları 750 lirayı geçti. Altın ve gümüş hakkında analizlerde bulunan finans uzmanı Tunç Şatıroğlu önemli tespitlerde bulundu.
Anahtar Kelimeler: ALTIN YÜKSELİŞİNİ SÜRDÜRECEK ?