ALPER TABAN; “İNEGÖL TÜRKİYE ÖRNEK OLUYOR”

İnegöl'ün 2019 dış ticaret rakamlarının açıklanmasının ardından, Belediye Başkanı Alper Taban rakamları değerlendirerek, "İnegöl ithalata dayanmayan ihracat modeliyle Türkiye’ye örnek oluyor" dedi.

Geçtiğimiz günlerde İnegöl’ün dış ticaret rakamları açıklandı. Buna göre İnegöl Türkiye ihracatının yüzde 7’sini gerçekleştirdi. İnegöl 2019 yılında İhracatta 1 milyar 11 milyon dolardan, 1 milyar 200 milyon dolara yükselerek yüzde 19 artış gösterdi.

NE KADAR ÖVÜNSEK AZDIR
Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “İnegöllü üreticilerimizle, sanayicilerimizle, iş insanlarımızla ne kadar övünsek azdır. Şehrimiz üretmeye, büyümeye ve dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz gün ihracat rakamları açıklandı. Mevcut gerçekleşmeler üzerinden artık değerlendirme yapabiliriz. 1 milyar 200 milyon dolar ihracat gerçekleşmiş. Bu rakam bizi Türkiye’de 18. sıraya taşıdı. Biliyorsunuz 30 tane büyükşehir var, toplamda 81 vilayet var. Bunların içerisinde bir ilçenin böylesine başarısından söz etmiş oluyoruz. Bu gerçekten de gurur verici bir durum” şeklinde konuştu.

İNEGÖL TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLUYOR
İnegöl’ün dış ticaret hacmi ve cari fazlasıyla da göz doldurduğunu belirten Taban, “İthalata dayanmayan bir ihracat modeliyle Türkiye’ye örnek oluyor. Bizler de yerel yönetimler olarak tüm şehrimizdeki sektörlerin önündeki engelleri kaldırmayı amaçlıyoruz. Ben inanıyorum ki engeller kalkınca bu şehir daha fazla ihracat yapacaktır. İnegöl üretmeye devam edecek. Bu şehir toprakları kadar insanlarıyla da bereketlidir. İnegöl Allah’ın izniyle hak ettiği payları alacaktır. Ben tekrardan emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.